МВР

Академия на МВР

Култура и спорт

Участие на курсанти от факултет ПБЗН в международен турнир по пожароприложен спорт

От 27.09.21 г. до 01.10.21 г. на спортен комплекс „Локомотив” в град Варна се проведе международен турнир по пожароприложен спорт за купа „Одесос”. В турнира взеха участие най-добрите отбори от структурите на ГДПБЗН, представителните отбори, мъже и жени, на факултет ПБЗН при АМВР, както и отбори от Чехия, Украйна, Румъния и Молдова.

В дисциплината „100-метрова пътека с препятствия“ състезателката от женския отбор на факултет ПБЗН при АМВР Ванеса Хаджийска завоюва второ място, като с представянето си във финала подобри републиканския рекорд в дисциплината. В дисциплината „Изкачване с щурмова стълба“ к-т Хаджийска зае 5-то място в крайното класиране. С отличните си резултати в сериите на двете дисциплини Ванеса Хаджийска подобри и републиканския рекорд в „Двубоя“ при жените.

Женският квартет на факултет ПБЗН завоюва второ място в дисциплината „Пожарна щафета 4 х 100 метра с препятствия“. В същата дисциплина при мъжете представителите на факултет ПБЗН завоюваха 5-то място.

В дисциплината „Бойно разгръщане от мотопомпа“ мъжкият отбор зае 4-то място. В индивидуалните дисциплини при мъжете до полуфинали достигнаха к-т Мартин Рашов и к-т Петър Петров от втори курс на факултет ПБЗН.

27 сеп 2021

Национален преглед по полицейска лична защита и Републиканско първенство по карате за служители на МВР 2021

От 20 до 22 юли 2021 г. в спортния комплекс на математическата гимназия „Акад. Н. Обрешков“ - гр. Бургас, се проведе Национален преглед по полицейска лична защита и Републиканско първенство по карате за служители на МВР. В състезанието с поименни покани участие взеха най-добрите състезатели от цялата страна. Това са победителите от проведените през годината Зонални първенства. В тази изключително оспорвана надпревара състезателите от МБК „Слава“ към АМВР се представиха отлично, като в индивидуалните дисциплини завоюваха 7 медала (3 златни, 2 сребърни, 2 бронзови), трето място в „кумите – отборно“ в първенството по карате и трето място в състезанието по ПЛЗ. Отборът на Академията е на второ място в крайното комплексно класиране.

В първенството по карате при жените Габриела Димитрова за четвърта поредна година стана шампионка в дисциплината „кумите“, кат. „оупън“ и спечели сребърен медал в дисциплината „ката“. При мъжете Красимир Начев е шампион в кат. +84 кг на дисциплината „кумите“ и с бронзов медал в „ката“. Симеон Стойчев е шампион в кат. -84 кг. Димитър Димитров стана вицешампион в кат. -75 кг, а Петър Дончев е с бронзов медал в кат. +84 кг. Отборът в състав Симеон Стойчев, Радослав Марков и Красимир Начев завоюва трето място в отборната надпревара. Всички състезатели са от ІV курс ППООР на ф-т „Полиция“, а Радослав Марков е ст. преподавател по ЛЗФП в АМВР.

Класиране в дисциплината „кумите – отборно“: І място – СК „Спартак“ – Русе, ІІ място – КДК „Левски“, ІІІ място – МБК „Слава“  – АМВР и СК „МВР Пловдив“.

В състезанието по полицейска лична защита Академията на МВР участва с 2 отбора. Отборът в състав Красимир Начев и Петър Дончев извоюва бронзовите медали. Вторият отбор в състав Христо Стоянов и Димитър Димитров отстъпи в репешажа за трето и остана на пето място. Съдия в първенството и ръководител на отбора беше Марио Илиев – ст. преподавател по ЛЗФП в АМВР.

Класирането в дисциплината ПЛЗ е следното: І място – СК „Спартак“ –  Русе 1, ІІ място – КДК „Левски“ – ЦСПП-Варна, ІІІ място – АМВР и СДВР.

В крайното комплексно класиране за 2021 година на първо място е КДК „Левски“ със 178 т., на второ е МБК „Слава“  – АМВР със 151 т., а на трето е СК „Спартак“ – Русе със 118 т.

01 авг 2021

Най-добрите стрелци в МВР за 2021 г. са курсанти от Академията на МВР

Борислав Стоименов и Цветослава Маринова   направиха истински фурор, след като спечелиха заключителния етап от Републиканския преглед по стрелба с пистолет за служители на МВР.

От 21 до 24.06.2021г. в стрелбищните комплекси на ЦСПП-Варна при Академията на МВР и 01 РУ- ОДМВР Варна се проведе Републикански преглед по стрелба, в който взеха участие 25 отбора от цялата страна.

В индивидуалното класиране Борислав Стоименов и Цветослава Маринова  станаха републикански шампиони, Лора Иванова се класира на четвърто място.

Отборът на жените в състав: Лора Иванова и Цветослава Маринова спечели второ място.

Усилената работа на ст. преп. Владислав Хаджиев и курсантите Борислав Стоименов (III курс), Янислав Христов (IV курс), Лора Иванова (III курс), Цветослава Маринова (II курс) даде резултат и отборът зае четвърто място в комплексното класиране.

Заслуга за успехите на курсантите имат и техните преподаватели ст. преп. Людмила Кехайова, гл. ас. д-р Петко Петров и ст. преп. Владимир Хаджиев.

30 юни 2021

Републиканско първенство по плуване за служитeли на МВР 2021

От 16 до 18 юни 2021 г. в спортен комплекс „Aqua life“, к.к. Кранево се проведе Републиканското първенство по плуване за служители на МВР, в което участваха повече от 60 състезатели от 7 спортни клуба. В него взе участие и представителен отбор на Академията на МВР, съставен от курсанти от двата факултета - „Полиция“ и ПБЗН. Състезателите се представиха отлично, като завоюваха общо 30 медала (14 златни, 7 сребърни и 9 бронзови) в индивидуалните дисциплини. Щафетите 4 х 50 м микс (2 мъже и 2 жени), 4 х 50 м св. стил мъже и 4 х 50 м смесена мъже са на първо място. Щафетите 4 х 50 м св. стил жени и 4 х 50 м смесена жени са на второ място.

Национални полицейски шампиони в своите дисциплини станаха:

Любомир Борисов от IV курс, ф-т „Полиция“ е с 5 титли (50 м св. стил, 50 м гръб, 50 м бътерфлай, 100 м св. стил, 100 м бътерфлай) инд., и с 3 златни медала от щафети;

Златина Кирова от ІІІ курс, ф-т ПБЗН е с 5 титли (50 м св. стил, 50 м бруст, 50 м бътерфлай, 100 м бътерфлай) инд., със златен медал от щафета (4 х 50 м микс) и 2 сребърни от 4 х 50 м св. стил и 4 х 50 м смесена;

Любомир Агов от I курс, ф-т „Полиция“ е с 2 титли (50 и 100 м бруст), 2 сребърни медала (50 св. стил и 50 м бътерфлай) инд. и с 3 златни медала от щафети;

Ванеса Хаджийска от IІ курс, ф-т ПБЗН е с титла (100 м бруст), сребърен медал (100 м св. стил), 2 бронзови медала (50 м св. стил и 50 м бруст), инд. и 1 златeн и 2 сребърни от щафети;

Ива Колибанова от IІ курс, ф-т ПБЗН е с титла (50 м гръб) и бронзов медал (100 м бруст) инд. и със сребърен от щафета 4 х 50 м смесена;

Медалисти са:

Красимир Драганов от ІІІ курс, ф-т ПБЗН е със сребърен медал (100 м бътерфлай), 4 бронзови (50 и 100 м бруст, 50 м гръб, 100 м св. стил) инд. и с 2 златни медала от щафети;

Ивайло Стоянов от IV курс, ф-т „Полиция“ е със сребърен медал (100 м св. стил) и с бронзов (50 м св. стил) инд., и с 2 златни медала от щафети;

Мария Савова от ІІІ курс, ф-т ПБЗН е със сребърен медал (100 м бруст) инд. и със сребърен от щафета 4 х 50 м смесена;

Йоанна Георгиева от I курс, ф-т ПБЗН е със сребърен медал (50 м гръб) инд. и със сребърен от щафета 4 х 50 м смесена;

Пламен Начков от I курс, ф-т „Полиция“ е с бронзов медал (100 м бътерфлай);

Сарина Кючукова от IІ курс, ф-т ПБЗН е със сребърен медал от щафета 4 х 50 м св. стил.

Щафетата 4 х 50 м микс беше в състав: Зл. Кирова, В. Хаджийска, Л. Агов, Л. Борисов; щафетата 4 х 50 м св. стил мъже беше в състав: Л. Агов, Кр. Драганов, Л. Борисов, И. Стоянов; щафетата 4 х 50 м смесена беше в състав: Кр. Драганов, Л. Агов, Л. Борисов, И. Стоянов.

В крайното комплексно класиране отборът на АМВР  е на първо място с 428 т., на второ е ОД МВР – Бургас с 411 т., а на трето – СДВР с 331 т.