МВР

ОД Видин

15 май 2019

18 огнеборци от региона участваха в областното състезание по пожароприложен спорт

Три отбора с общо 18 огнеборци от Видин, Белоградчик и Кула участваха в днешната надпревара. Състезанието включваше три дисциплини: „Изкачване с щурмова стълба“, „100-метрова пътека с препятствия“ и „Пожарна щафета 4 х 100 метра“.

В дисциплината „Изкачване с щурмова стълба” победи Петър Велизаров Пасков с време 21,00 сек. Второто място зае Милен Венелинов Сиянов с време 21,40 сек. Трети остана  Цанко Радославов Цанков с време 22,23 сек.
В дисциплината „100-метрова пътека с препятствия” победител е  Ивайло Красимиров Иванов с време 19,40 сек., второто място зае Богомил Нейчев Витанов с време 20,81 сек., а на трето място се нареди  Милен Венелинов Сиянов с време 21,06 сек.
Победител в двубоя е Милен Венелинов Сиянов с общо време 42,66 сек., второ място зае Цанко Радославов Цанков с общо време 43,83 сек., а трети -  Ивайло Красимиров Иванов с общо време 45,21сек.
В дисциплината „Пожарна щафета 4х100 метра” победител стана сборен отбор от служители на РСПБЗН – Видин и група оперативен център. Останалите два отбора не завършиха дисциплината, поради фалове в опитите.

Победителите получиха грамоти, медали, плакети и голяма купа. Надпреварата е ежегодна, съгласно Правилник за организиране и провеждане на състезания по пожароприложен спорт на Българската федерация по пожароприложен спорт.
Представителният отбор по пожароприложен спорт на РД ПБЗН – Видин ще участва в Републиканския преглед в Пловдив в края на месец май.