МВР

ОД Видин

14 май 2019

Младите огнеборци от видинската ППМГ “Екзарх Антим I“ победиха в областната надпревара, проведена днес на градския стадион

В състезанието на младежките противопожарни отряди ”Млад огнеборец" - 2019 участваха 16 училищни отбори от Видин, Кула, Белоградчик, Орешец, Брегово, Ново село и Арчар. На градския стадион момичетата и момчетата премериха сили в две дисциплини - “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”.

В оспорваната надпревара, с впечатляваща бързина и прецизност, първото място с 1012 точки спечелиха младите огнеборци от видинската природо-математическа гимназия. Отборът-победител ще участва в републиканското състезание на младежките противопожарни отряди. Второто място заеха учениците от ПГ “Проф.д-р Асен Златаров“ – Видин с 991 точки. Трети се наредиха младите огнеборци от ГПЧЕ ”Йордан Радичков“ - Видин с 984 точки.

Началникът на РУО-Видин Веселка Асенова даде старт на състезанието тази сутрин. След финала, Лъчезар Попиванов – зам.-областен управител на област Видин и главен инспектор Стилиян Пешев – началник сектор „Превантивна и контролна дейност“ в РДПБЗН-Видин връчиха купите и медалите на отборите, класирани в челната тройка. За всички участници в състезанието имаше грамоти и торти.