МВР

ГД ПБЗН

09 юни 2018

Приключи Международният турнир по пожароприложен спорт за купа „Одесос“, който се проведе в гр. Варна в периода от 4-ти до 9-ти юни

Инициативата беше организирана за пети път в морската столица от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ със съдействието на Община Варна.

В турнира вземаха участие състезатели от 24 мъжки клубни отбора от Молдова, Украйна, Словакия, Чехия, Румъния и България, както и 4 женски тима от България и Чехия. Състезанията се проведоха на стадион „Локомотив”.

Съгласно регламента надпреварата се проведе в следните дисциплини: изкачване с щурмова стълба; 100 м пътека с препятствия; пожарна щафета 4 х 100 м с препятствия; бойно разгръщане от мотопомпа.

Официалното откриване се състоя на 5-ти юни от 17,00 ч. на входа на Морската градина. А тържественото награждаване на победителите се състоя на 8-ми юни от 14.00 ч.

По време на турнира бяха поставени два нови републикански рекорда в дисциплините "Изкачване с щурмова стълба" и „Бойно разгръщане от мотопомпа“:

На 05.06.2018 г.  в 15:20 часа беше поставен нов републикански рекорд от сътезателя Християн Христов от отбора на София. Постигнатото време е 14:88 сек. в дисциплината "Изкачване с щурмова стълба".

На 07.06.2018 г. в 15:30 часа отбора на Бургас постави нов републикански рекорд в дисциплината „Бойно разгръщане от мотопомпа“. Постигнатото време е 27,89 секунди!

Програма на състезанието:

5-ти юни
09.00 - 12.30 ч. - Състезание в дисциплината “Изкачване с щурмова стълба”-   жени, мъже
12.30 – 13.00 - Полуфинални и финални серии в дисциплината „Изкачване с  щурмова стълба”- жени, мъже
13.00-13.15 ч. - Награждаване на победителите в дисциплината    дисциплината „Изкачване с щурмова стълба
17.00 – 18.30 ч. – Тържествено откриване на състезанието

Място: вход на морска градина

6-ти юни
9.00 - 13.00 ч. – „100-метрова пътека с препятствия”-жени, мъже
13.00-13.30  ч. - Полуфинални и финални серии в дисциплината „100-метрова пътека с препятствия”- жени, мъже
13.30-13.45 ч. – Награждаване на победителите в дисциплината „100-метрова пътека с препятствия”

7-ми юни
9.00 - 12.00 ч. - Състезание в дисциплината „Пожарна щафета 4х100-метра“ -жени, мъже
12.15-12.30 ч. - Награждаване на победителите в дисциплината „Пожарна щафета 4х100 метра”-жени, мъже

8-ми юни
09.00 - 13.00 ч.  - Състезание в дисциплината “Бойно разгръщане от  мотопомпа”.
14.00 - 15.30 ч. - Тържествено награждаване на отборите и закриване на турнира.

Прикачени документи Резултати и крайно класиране - жени   (xls - 111,00KB) - 08 юни 2018 10:47
Резултати и крайно класиране - мъже   (xls - 953,00KB) - 08 юни 2018 10:48
Резултати и крайно класиране на Републиканския преглед по ППС   (xls - 180,00KB) - 08 юни 2018 10:48

08 юни 2018 | 17:30