МВР

Академия на МВР

15 юни 2020

Безапелационно първо място за отбора на Академия на МВР в републиканско първенство по плуване за служители на МВР

От 15 до 17 юни 2020 година в НСБ „Спортпалас“, гр. Варна, се проведе републиканско първенство по плуване за служители на МВР. Участваха 65 плувци от 9 спортни клуба.

На първо място в отборното класиране се класира отборът на АМВР – МБК “Слава“ в състав:

• Валентин Александров - ф-т „Полиция“.

Мъжката щафета в състав Драганов, Михалев, Борисов и Стоянов взе златен медал в дисциплините 4х50 м св. стил и 4х50 м съчетано плуване. В същите дисциплини със златно отличие завърши и женската щафета в състав Бончева, Савова, Кирова и Хаджийска.

Смесената щафета на отбора също се нареди на призовото първо място.

При жените в дисциплината 100 м св. стил на първо и второ място се класираха състезателките Магдалена Бончева и Ванеса Хаджийска. На 100 м бруст първа стана Златина Кирова, а втора – Мария Савова. В надпреварата при 50 м. свободен стил среброто взе Магдалена Бончева, а бронзовият медал отиде при Ванеса Хаджийска.

При мъжете в дисциплините 50 и 100 м кроул, 50 м бътерфлай, 50 м гръб и 100 м съчетано плуване златните медали взе Любомир Борисов. Красимир Драганов завоюва сребро в дисциплините 50 м бътерфлай, 50 и 100 м бруст и 100 м съчетано плуване.